Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Faaliyetlerimiz

Kategori Arşivi: Faaliyetlerimiz

Stratejik Hamleler-3 / 2015 toplantısı yapıldı

USTAD tarafından gündemin ağırlığına göre yılda en az bir defa  yapılan “Stratejik Hamleler” toplantılarının üçüncüsü yapıldı. Daha önce 2013 yılında darbe ile iktidardan uzaklaştırılan Mursi ve İhvan hareketi sonrası Mısır ve Ortadoğu’daki gelişmeleri konu alan iyi ve kötü senaryolar tartışılmış ve el-Ezher şeyhine Sisi yanlılarınca yapılan acemice suikast veya askeri tesislere suikast ve Tahrir meydanına yapılan bombalı saldırı girişimlerinin İhvan ... Devamını Oku »

Ortak Akıl Paneline Davet

Uluslararası Kasımiye Buluşmaları ‪#‎kasimiye2015‬ çerçevesinde düzenlenen Ortak Akıl Panelinde Yeni Anayasa, Yeni Siyasal Sistem ve Çözüm Süreci konuşulacak. Panele ilgi duyan dostlarımızı davet ediyoruz. #kasimiye2015 ‪#‎ustad‬ ‪#‎mardin‬ ‪#‎turkey‬ Devamını Oku »

Uluslararası Kasımiye Buluşmaları başlıyor

Uluslararası Kasımiye Buluşmalarının birincisi, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve alanında uzman akademisyenlerin katılımıyla Mardin’de gerçekleştirilecek USTAD Başkanı Ahmet Akgül, uzun bir süredir beyin fırtınaları, Stratejik hamle toplantıları, ortak akıl toplantıları ve özellikle bölge illerinin ev sahipliğinde düzenlenen Siyaset ve Strateji Konuşmalarının bir hulasası olarak düzenlenecek Uluslararası Kasımiye Buluşmalarındaki temel amacının,  coğrafyamızda yaşanan gelişmelerle ilgili söyleyecek sözü olanların doğrudan karşılaşmasını sağlamak ... Devamını Oku »

USTAD Ortak Akıl Toplantısında Seçim ve Huzur Konuşuldu

Mardin merkezli düşünce kuruluşu USTAD tarafından düzenlenen Ortak Akıl Toplantıları devam ediyor. Ana temasını “Seçim ve Huzur” konusunun oluşturduğu toplantıya çeşitli meslek kuruluşlarından temsilcilerinden oluşan Genç USTAD gönüllüleri davet edildi. Toplantı moderatörlüğünü ve açılış konuşmasını yapan Osman Yıldız, yaklaşan genel seçimlerin bir önceki seçimlere nazaran oldukça tüm partilerce azami derecede önemsendiğini belirterek en doğru seçimin huzur olduğunu söyledi. Genç USTAD ... Devamını Oku »

Dzenleme alidalmis.tk