Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Faaliyetlerimiz / Stratejik Hamle Toplantıları

Kategori Arşivi: Stratejik Hamle Toplantıları

Stratejik Hamleler-3 / 2015 toplantısı yapıldı

USTAD tarafından gündemin ağırlığına göre yılda en az bir defa  yapılan “Stratejik Hamleler” toplantılarının üçüncüsü yapıldı. Daha önce 2013 yılında darbe ile iktidardan uzaklaştırılan Mursi ve İhvan hareketi sonrası Mısır ve Ortadoğu’daki gelişmeleri konu alan iyi ve kötü senaryolar tartışılmış ve el-Ezher şeyhine Sisi yanlılarınca yapılan acemice suikast veya askeri tesislere suikast ve Tahrir meydanına yapılan bombalı saldırı girişimlerinin İhvan ... Devamını Oku »

USTAD Stratejik Hamle Toplantısında Coğrafyamız Tartışıldı

Mardin merkezli düşünce kuruluşu USTAD tarafından düzenlenen “Stratejik Hamleler” toplantısı Mardin’de gerçekleştirildi. USTAD tarafından yapılan yazılı açıklamada Bölgemizde ve coğrafyamızda yaşanan hareketlenmelere bire bir ilgi duyan Mardin merkezli düşünce kuruluşu USTAD tarafından gündemin ağırlığına göre yılda en az bir defa “Stratejik Hamleler” toplantısı düzenlenmektedir denildi. Daha önce 2013 yılında darbe ile iktidardan uzaklaştırılan Mursi ve İhvan hareketi sonrası Mısır ve ... Devamını Oku »

USTAD’dan Mısır üzerine Strateji Oyunu

Mardin merkezli düşünce kuruluşu USTAD, hafta içinde yaptığı toplantıda Mısır’da darbe ile iktidardan uzaklaştırılan Mursi sonrası gelişmeleri konu alan savaş oyunu senaryolarını tartıştı. Darbe ile iktidardan uzaklaştırılan Mursi ve İhvan hareketi sonrası Mısır ve Ortadoğu’daki gelişmeleri konu alan savaş oyunu iyi ve kötü senaryolar ayrı ayrı tartışılmıştır. Özel bir yöntemle gerçekleşen toplantıda sonuçlandırılmış iyi ve kötü senaryolar belirlendikten sonra İran-Suriye, ... Devamını Oku »

Dzenleme alidalmis.tk