Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Faaliyetlerimiz / Beyin Fırtınası Toplantıları

Kategori Arşivi: Beyin Fırtınası Toplantıları

USTAD Beyin Fırtınasında Yerel Yönetimlerde Özerklik tartışıldı

Mardin merkezli düşünce kuruluşu USTAD tarafından, güncel konuları içeren “Beyin Fırtınası Toplantıları” başlıklı faaliyetler rutin olarak düzenlemeye devam ediyor. Temel amacı, ülke gündemini meşgul eden temel konularda söyleyecek sözü olanların doğrudan karşılaşmasını sağlamak olan bu faaliyetlerin Mayıs 2014 programı 01 Mayıs 2014 Perşembe günü Mardin’de gerçekleştirildi Kanaat Önderi Hatip özer, Kürt Filologu Hamit Kılıçarslan, Siyaset Bilimci Dr. Tabib Gülbay, Hukukçu ... Devamını Oku »

USTAD, Beyin Fırtınalarını Sürdürüyor

Mardin Merkezli Düşünce Kuruluşu USTAD, Anayasa çalışmaları kapsamında “Değişen Dünyada Değiştirilmesi Dahi Teklif Edilemeyenler” konulu beyin fırtınası toplantısı gerçekleştirecek. “Stratejik Tahlil ve Çözüm Yöntemleri-2011” kapsamında gelenekselleşen beyin fırtınaları toplantılarına Kasım ayında da devam edilecektir. 19 Kasım Cumartesi günü Mardin’de yapılacak beyin fırtınası toplantısında tüm darboğazlara rağmen geleneksel yapısını devam ettirmeyi başaran bölge insanının yeni anayasadan beklentilerinin yanı sıra evrensel değerleri ön ... Devamını Oku »

USTAD, “Sınırları Birleştiren Diller” Beyin fırtınası

Açılış konuşmasını yapan USTAD Başkanı Ahmet Akgül; “Doğu ve Anadolu Bölgesinin ilk düşünce kuruluşu olduklarını, Dünyanın ilgilendiği bölge olan Ortadoğu, Doğu ve güneydoğu ile ilgili herhangi bir konuda el fenerini yakıp uzaktan gördükleriyle yorumlar yapılacağına, projeksiyonun yönünü ters çevirip buradan aydınlatmayı sağlamak istiyoruz. Bölgedeki çok değerli, keşfedilmeyi bekleyen harika analizlere sahip düşünürlerin varlığını biliyoruz. Bu sayede bilgi kirliliği yerine açık ve ... Devamını Oku »

USTAD, Beyin Fırtınası Toplantılarını Sürdürecek.

USTAD Basın Duyurusudur. USTAD, Beyin Fırtınası Toplantılarını Sürdürecek. Merkezi Mardin’de bulunan USTAD, “Sınırları Birleştiren Diller” konulu beyin fırtınası toplantısı gerçekleştirecek.“ Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi (USTAD) tarafından yapılan yazılı açıklamada “Stratejik Tahlil ve Çözüm Yöntemleri-2011” kapsamında gelenekselleşen beyin fırtınaları toplantılarına devam edileceği bildirildi. USTAD Başkanı Ahmet Akgül, 17 Temmuz Pazar günü yapılacak beyin fırtınasında “Sınırları Birleştiren Diller” konusunun işleneceğini ve “Sınır ... Devamını Oku »

Dzenleme alidalmis.tk